אודות

פרויקט אוזן ללב

על הפרויקט

פרויקט אוזן ללב הזוכה להכרה ממוסדות הרווחה והחינוך הרשמיים של מדינת ישראל הוא גוף ייחודי בחזונו ובפועלו בארץ וכנראה בעולם, המבקש לאפשר לכל איש ואישה בהתעלם מגילם, מצבם הגופני והשכלתם, את הזכות האנושית להתנדב ולעשות למען האחר כתומכים רגשית. בנוסף, מהווה הפרויקט מסגרת ייחודית המכשירה את המתנדבים על המגוון האנושי שהם מייצגים, בתוכנית חווייתית, מעמיקה ומקצועית, ולאחר מכן, מפעיל הפרויקט ומלווה את בוגרי מסלול ההכשרה בעת התנדבותם בשטח, בהעניקם את שירותי התמיכה הרגשית לחברים החלשים ביותר בחברה.

צוות התומכים רגשית המיוחד שלנו מורכב ממתנדבים יוצאי דופן באישיותם ובאנושיותם, אשר נחשבים במרביתם לחלק מהשוליים החלשים והשקופים של החברה, עקב מגבלה או נכות, מחלה קשה או כרונית, גילם או בעקבות הרקע ממנו הגיעו. בוגרים אלה של סדנאות ההכשרה המקצועיות שלנו באומנות התמיכה הרגשית, יוצאים אל הקהילה ומעניקים אוזן קשבת וכתף תומכת במפגשים קצרים שאינם טיפוליים, באווירה נעימה ובלתי פורמלית, בבתי אבות ובבתי חולים, במחלקות ובמרכזים לאונקולוגיה, לדיאליזה ולשיקום, במקלטים לנשים ולנוער בסיכון, במרכזים לדיור מוגן ובמגוון הולך וגדל של ארגונים, מוסדות, חברות פרטיות ומרכזים קהילתיים.

הודות לעשייתם המבורכת של מתנדבי הפרויקט המיוחדים ולאיכותה יוצאת הדופן, זוכה פרויקט אוזן ללב למוניטין ולהכרה הולכים וגדלים מקהילות, ארגונים ומוסדות וכן מרשויות מקומיות ולאומיות. כחלק מכך, זכתה תוכנית הפרויקט להכרה ממשרד החינוך כתוכנית חינוכית (מספר תכנית 2911 במאגר הממוחשב), ובכך הפך פרויקט אוזן ללב לגוף החיצוני היחיד הזוכה לאישור ולהזמנה להיכנס לבתי ספר ולכל מגוון מוסדות החינוך והשיקום הרשמיים בחסות משרד החינוך והמדינה, בכדי להעניק את שירותינו הייחודיים לנוער ולצוותים המותשים.

מטרות הפרויקט וחזונו

להעניק מזור ומענה לרבים בקהילה הסובלים מדיכאון, מחרדה, מתסכולים או מבדידות ומחפשים אוזן קשבת, תמיכה נפשית, קשר בינאישי וחברה, במפגש בלתי-פורמאלי ובאווירה נעימה ומזמינה.

להנגיש לאוכלוסיות מוחלשות חוויה מעצבת, מעצימה ופורצת דרך בחייהם תוך רכישת מיומנויות חברתיות החסרות בעולמנו.

להפגיש את הקהילה עם האחר, עם המתויגים כקורבנות, כחלשים וכנטל על אחרים, דווקא כשווים, כחברים משמעותיים בחברה, בעלי יכולת וערך.

להפגיש את הקהילה עם האחר, עם המתויגים כחלק מאוכלוסיה מוחלשת כשווים, כחברים משמעותיים בקהילה, בעלי עוצמה.

לייצר דרך העשייה המשותפת קשרים, חברויות ומסגרת של עזרה ותמיכה הדדית בין חברי הצוות התומך לבין עצמם וכן בין הצוות התומך לבין הקהילה.

השירותים שמציע הפרויקט

לעשות למען עתיד טוב יותר

הרצאות וסדנאות מעוררות השראה

סדנאות הכשרה למתנדבים או בהזמנה

להזמנת שירות


שירותי תמיכה רגשית